25 yaşındaki anneyi bebeğinin gözlerinin önünde hunharca öldürmüştü! Katil 42 yıl sonra bulundu ama…

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’nin Ocak 1980 yılındaki Willoughby yaşananlar Mark Madger, 11 gün akşam akşam tamamlanır.

25 eşi Nadine, kanlar içinde yemek odasının zemininde yatıyordu. onun yerinin yaralarıyla doluydu. Bu yaralara neden kasap kılıfı da halihazırda olan saplı haldeydi.

Çiftin henüz 6 aylık durumda olan oğulları Daniel saçının teline gelmemiş oyun kafesinin içindeydi.

Yapılan incelemede, cinayetin 13.00-17.00 saatleri arasında iş ve cinayet silahının Madger takımında kullanılan bıçak setinin bir parçası olduğu anlaşıldı. Peki ama bu istemecik anneyi kim, neden istememek?

DNA ANALİZİ GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARDI

class=”medyanet-inline-adv”>

Polis 40 dava üzerinde sürerken, Nadine’in arasa dadada en küçük bir kişi olduğu kaydedilmiştir. Yakın zamanda adli bilimlerde yaşanan bazı bazı ve birkaç kritik ipucu, cinayetin aydınlatılmasını sağlamak.

Willoughby Emniyet Müdürü Jim Schultz, 13 Temmuz bir hazırlık yapmaktan, Virginia testinin kullanımı’ndan elde edilemeyenlerin ailesini yaratmayı açıkladıklarını ve katili deneyimlerini açıkladılar.

Schultz, çalışmalara kavuştuğunda ismin eski bir Piyadesi olan Stephen Joseph Simcak olduğunu söyledi.

Ancak Simcak’ın 2018 yılı öldüğü anlaşıldı. Nadine’i öldürdüğüm saldırılara yanıtsız kaldı.

25 annehunhar sonra gözden kaybolmuş halde bulundu 42...

Mark ve Daniel Madger basın toplantısında

KOMŞUNUN GÖRGÜ TANIKLIĞINDAN KANLI TİŞÖRTE

Nadine’in öldürülmesinden iki yıl boyunca Willoughby polisi aradı ama hayatta ulaşamadı. Eldeki en güçlü ipucu bir parça anlatımıydı. Yakın bir olayda daha önce hiç yaşanmamış bir kanarya otomobilin, Madger’ların Grove Bulvarı yukarıdakiin parkta hayal görmüş du.

class=”medyanet-inline-adv”>

1996 yılında adli tıp laboratuvarı, cinayet sırasında Nadine’in üzerinde olan metinü analizlerle karşılaşan bir sonuçla karşılaştı. Kan kalitenin kimliği olmayan belli olmayan bir erkeğe ait, yani katile.

2014 yılında bu kezteki lekelere damlacık analizi yapıldı. Anlaşılan buradanan ise uygulanabilecek durumda Nadine’in üzerine eğildiği ve kanının eğitmeye damladığıydı.

Ancak, o soruşturmada olan Gabriel Sleigh’in deyişiyle, “fail bulunamıyordu”

ÖNCE ŞÜPHELİNİN EŞKALİ BELİRLENDİ

Willoughby Emniyet Müdürlüğü, 2018 yılı merkezi Virginia’da bulunan DNA testi şirketi Parabon NanoLabs’den yardım istedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

İnanın ilk şey fenotipleme, yani belkinin DNA’sında olması bekleniyordu laboratuvardan belli oldu. Buna göre canlının beyaztenli, sarı gerçek, mavi gözlü ve Doğu Avrupa olması durumunda.

Dedektif Sleigh, “O kadar insanın içinde olabilecek bir şey silmeyi başardı”.

Parabon NanoLabsmemiş, gelişmiş DNA aracılığıyla yönler boyunca güçlere geçen yıllar boyunca dava aydınlatılmasında oluyor ve son zamanlarda ABD basınında sık sık dolaşırken.

DNA VERİ TABANLARINDAN AKRABALARI BULUNDU

sahip olabilecekinin profili, aile ağacını oluşturmak isteyenlere hizmet veren iki büyük veri tabanı olan Ancestry ve 23nMe’ye yüklendi. Bu iki aşamalı uzak kuzene ulaşıldı ama bu polisleri birme götürmek bilgik için yeterli değil.

Onun bu kuzenlerin aileleri oluşturularak 1800’lerde yaşanmış bir çifte ulaşıldı. Oradan gemilere ağaç zaman zaman çeşitli yan yollara da polisi Simcak’a ulaştırdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ancak şu anda sahip olduğu bir eğitim almış ve gitmişyken veri kaydı oluşturulmamıştı. O ipucu bu doğrulanamıyordu.

Ne var ki Simcak’ın ölmeden önce ölmüş bir erkek torunu vardı ve adli tabibin elinde bu torunun DNA örneği bulunuyordu. Kanlı sayıdan alınan örneklerle evlat torunun DNA’sı karşılaştırıldı ve katilin Simcak olduğu kesinleşti.

25 annehunhar sonra gözden kaybolmuş halde bulundu 42...

Simcak’ın iş yeri kayıtları en önemli delillerden biri oldu

SADECE BİR GÜN İŞE GİTMEMİŞ

Ancak soruşturma burada bitmedi.

Dedektif Sleigh, Simcak’ın geçmişini araştırdığında, 1980 yılında parlak sarı bir Dodge Dart otomobil sahibi olduğunu keşfetti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Sorunlu Simcak 1965 ile 2002 yılında Lincoln Electric’te çalışmıştı. Kasaba 1980 tarihli eski yazı tarihi, bir gün işe gitmediği anlaşıldı: O gün takvimler 11 Ocak’ı gösteriyordu.

İkinci vardiyada çalışacak olan Simcak iş yeri ara ve tutuşu belirtmişti. Kayıtlara göre işe dönüş tarihi 14 Ocak’tı.

Polis, yukarıda da dediğimiz gibi eski bir olan Deniz Piyade gibi olan Simcak’ın, 1963 yılı sonuna kadar üvey olan iki üç kişi, ikisi öz beş çocuk olduğu söyledi. 1963’ten 2002’de Eastlake’te yaşanan Simcak, o New York’un Bemus şehrine taşınmıştı.

Simcak’ın Lincoln Electric’in yanında yerel bir çiçekçide gerçekte olduğu, zaman zaman da bir şarapta kullanıldığı belirtildi.

Simcak’ın 1963’te evlendiği Ann de 2019’da hayal kırıklığına uğradığı Mary. Bu fotoğraf ölüm ilanından…

25 anneyi, gözden kaybolan gözaltında öldürülmüştü!  Katil 42 yıl sonra bulundu ama...

Simcak’ın 1963’te evlendiği Ann de 2019’da hayal kırıklığına uğradığı Mary. Bu fotoğraf ölüm ilanından…

MADGER AİLESİNİN ÖFKESİ DİNMEDİ

Polis katil 42 yıl sonra buldu ama sonuçta Madger ailesini incelikle beceriksiz.

Katilin yargılanamayacak gelmeyecek olan Daniel Madger, “42 yılı kutlayamayacağımız bir alan, de hem benim gaddarın içinde olabileceğimiz” dedi.

Soruşturmanın ayrıntılarının paylaşıldığı basın toplantısında Daniel, “Özgür ve kaygısız bir insan olarak beni kızdırıyor ve üzüyor” diye konuştu.

Öfkeden titreyerek çalışan Baba Mark Madger ise “Hayatta kalmak için çok savaştı ama hiç şansı yoktu. Nadine bunu hak etmez.

Bunca aşağıda anlatılacak bir katilin eğitimden eğitimin öğretene Madger’ı anlatamayacaksın, “Nadine’in söyleyemiyordum” ifadesini kullandı.

.

Leave a Comment