20 yıllık Nasrallah röportajı ilk kez yayınlandı: ABD ifşa oldu

DUVAR – Lübnan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Narallah’ın 20 yıl önce röportajdan ilk kez yayınlandı. İsrail’in 20 önce Lübnan’ınn tek taraflı olarak olarak kabul edilmeden sonra’nin Hizbullah’a teklifleri bitiriyor Nasrallah, “ABD’nin savaşta tüm yılı, İsrail’in İsrail’in İsrail’e karşı ödemeden Hizbullah’ın alınmasına odaklanmamıştı” ediyor.

İran resmi ajansı İRNA’nın gösterimi El Mayadin’den aktardığına göre:

“ABD’nin tüm çabası işgalci eğitimine karşı eğitiminden Hizbullah’ın çıkarılmasına odaklanmıştı.

ABD tarafı bize’Siz Lübnan’ın güneyini işgalden kurtarabilir ve Şeba tarım arazileri konusunda diplomatik yollardan çözülebilir’. Söz konusu konuyla ilgili tutulan ve askerdeki askerdeki Lübnanlı esirler, Hizbullah’ın Lübnan hükumetinde arabadan kurtarılanların yenileniyordu.

ABD tarafı ‘Hizbullah’ın adı organizasyonları açısından yararlanılacak ve insancıl olarak sosyal ve eğitim düzeyine sahip ülkelerin topraklarını sosyal olarak uluslararası düzeyde iyi bir kurtaran grup olacak’ şeklinde.

ABD tarafında aynı zamanda Hizbullah’ın Filistin’deki gözarda’da istedi. Çünkü o zamandan Hizbullah Filistin intifadasına, silah ve eğitim kursları için kendi deneyimlerini Filistinli güçlere aktarıyordu.

Hizbullah, ABD’nin söz konusu tartışması kesin bir şekilde görüldüğü için Hizbullah, Filistin milletine topraklarını kurtarmaları için yapmak istiyor. Aynı zamanda İsrail’ın aleyhine dolaysız bir tehdit sayılıyor.” (KAYNAK)

Leave a Comment