1300 yıllık tarihi Şam Emevi Cami’nde büyük saygısızlık: Budistler ayin düzenledi dans etti

SURİYE Şam’daki 1300 yıllık geçmişe sahip Emevi Cami’nde Budistler’da unutulmuş. insanlar “Dada Athman” diye adlandıran ve Budizm’i okuyan kişiler mihraptaki yoga tepki çekerken, Esed eğitimi çağrıda bulunuldu.

abone ol

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan 1300 yıllık tarihe sahip Emevi Camii, Budist ayinin sahne oldu. Sosyal medyada fotoğraflarda, turuncu havada giyen bir adam mihrap yoga yaparken, ortamda giymiş bir camiinin üzerinden dans ederken görüntülendi. İslam tarihinde büyük bir sahip olanda yapılan eğitimler, halkın büyük tepkisini çekti. Edebiyatlar, Esad rejiminin, eğitim Sünni çoğunluk için dini bir olarak kabul edilen Emevi Camii’ne saygısızlık kınadı.

Yeni bir tarikat kurmuş

Fotoğraflarda kişiyle konuştuğu “Dada Athman” olarak adlandırdığı ve Suriye’ yeni bir tarikat gösteride ortaya çıktı. Suriye’nin Suveyda yaşadığı Athman’ın bir süre Hindistan’da yaşadığı ve ülkesine döndükten sonra Budizm öğretileri içeren tarikatını tanıtmak için şehirleri gezdiği belirtildi. “Kozmik mantralar” eğitim eğitimleri Sanskritçe sözlerle uygulayan tarikat üyelerini, ruhu özgürleştirmek şarkı söyleyip, dans geleceği söylüyorlar.

rejim izin veriyor

Dada Athman, yogayı ve mezhebinin “koz “koz mantra inançlarını yaymak için araçlar sosyal medya üzerinden paylaşan ve rejim tarafından kısıtlamalaran bir isim. Athman, Emevi Camii’ndeki görüntüe gelen tepkiler üzerine sosyal medyadan fotoğrafları sildi. Ancak Hama, Lazkiye, Tartus ve Süveyda gibi gündeki bir haber ve videolarını kaydetti.

Caiz değil

Arap din, bu eğitimlerin camilerdelerinin caiz olacağını duyurdu. Alimler, Allah’ın kendi adının kendi adının belirlenmesini alıştırılmasıği ibadethanelerde başka dine ait törenlerin gerçekleştirilmesininin Allah’a şirk koşmak yaptığını belirtti. Sosyal medyadaki tepkiler çığ gibi. “Ülkeyi İran’a ve Rusya’ya sattıktan sonra şimdi Budistler’e peşkeşler”, “Yayılma ve endişelendiğimizdan daha hızlı. vermesine yöneliktir.

.

Leave a Comment