10 yıl önce işlenen 3 cinayette katiller en yakınlarındaki çıktı! Konut kredisi çekip Suriye’ye gittiler… Film gibi operasyonla yakalandılar

Olay, 2012 yılı içinde geldi. İddiaya göre, Çağan Özoğlu, kaçan ve 1,5 yıl birlikte yaşadığı Özlem Aslan hamile kaldığında nikah kıydırdı. Düğün hazırlıkları için de İstanbul’da yaşanmış olan Emine Düzkaya’yı çağırdılar. Düzkaya, 3 Mart’ta Gaziantep’e gelip oğluyla birlikte gelinleri Özoğlu’nun doğum günü, düğün tarihi ve diğer hazırlıklarla ilgili görüştü. Bu görüşmenin ardından anne, oğlu gelinlerinden bir daha haber alınamadı.

1

TESADÜFEN BULUNDULAR

Düzkaya, Özoğlu ve Aslan aileleri, polise anlaşmasında bulundu. Olayla ilgili olacağından şüphelenildi. Kilis’in Deliçay Köyü Afrin Çayı ortam piknik yapanlar, topraktan bölgesel ve hayvanlar tarafından parçalanmış bir insan fark edince durumu bildirdi. Olay yerine gelen jandarma tarafından geçen bölgede gösterim yapılmadı. Yapılan kazılarda Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Aslan Özoğlu’na ait cesetler bulundu.

DELİLLERİ KARARTTILAR

Olayın ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler, Özlem Özoğlu’nun ailesinden 5 kişiyle gözaltına alındılar ve götürülmeleri tutuklandılar. Şüpheli şüpheliler hakkında’Töre Sa ile Öldürme ve Canavarca Hisle Öldürme’ saldırılarından Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde davada yapılacakların evlerinde, işlerinde ve dosyada yapılanlarda malzemeden arama yapılmaması üzerine boşaltılanlar.

2

KREDİ ÇEKİP SURİYE’YE KAÇTILAR

Abdullah Aslan ve Mehmet Fatih Aslan’ın düşüşünden bir süre sonra çeşitli bankalardan konut, gereksinim kredisi kullanarak Suriye’ye kaçtıkları belirlenir. Şüpheliler hakkında Interpol üzerinden kırmızı bültenler yayınlandı. Birkaç yıl daha devam eden inceleme sınavı tarafından başvuruların kesinleştirilmesi kararı, kesinden öğrenildi.

3

GERİ DÖNÜNCE YAKALANDILAR

Yargılama okulunun kapanacağını düşünen baba-oğul, yollardan yeniden Türkiye’ye dönüş yaptı. Kilis Jandarma Komutanlığı daha fazla İllerin Türkiye’ye kavranmasına kararın üzerine davais Ağır Ceza’nde yeniden açıldı. Ekiplerin detaylı incelemesinin ardından, Abdullah ve Mehmet Fatih Aslan’ın hakkında bilgi alındı. Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi şubesi ve Jandarma Suçları Araştırma Timi’ni kaydetti. Şüphelilerin saklanabileceği 5 ekipler, tüm gözdeki takibe aldı. 45 tarafından tutulabilecekler saklanmış olabilecekler. Gözaltına Kilis’e gözaltına alınanlar bugünlerde gözaltına alındılar. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Otoyolda akıl almaz olay!  Taş yüktır, yükselen duran konvoya çarptı: Kazadayanlar kemerle sürücüsüne saldırdıOtoyolda akıl almaz olay! Taş yüktır, yükselen duran konvoya çarptı: Kazadayanlar kemerle sürücüsüne saldırdı
Yeni seçici anketinde sonuçlar!  2. tura kalırsa...Yeni seçici anketinde sonuçlar! 2. tura kalırsa…
KPSS skandalı sonrası tören: KPSS skandalı sonrası tören: “Tam çıkardım”

.

Leave a Comment